O autorze

 

Adam Masłowski 

projektant instalacji sanitarnych

Doradza firmom i osobom indywidualnym

w obszarach związanych z projektowaniem instalacji, prowadzeniem biura projektów oraz budowaniem wizerunku.

Witam Cię serdecznie!

Kilka słów o tym kim jestem.

Nazywam się Adam Masłowski. Mam 36 lata. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem inżynierii środowiska. Tytuł uzyskałem w 2008 roku w Katedrze Budownictwa Wodnego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od tamtej pory zajmuję się projektowaniem sieci i urządzeń sanitarnych.

W 2012 zdobyłem uprawnienia do projektowania bez ograniczeń 👨‍💻
W 2014 zdobyłem uprawnienia wykonawcze do kierowania robotami bez ograniczeń 👷‍♂️
Obecnie posiadam uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Inżynieria środowiska to szeroko pojęta dziedzina życia, a jak wiadomo nikt nie jest dobry we wszystkim. Dlatego uważam, że w tej branży każdy powinien znaleźć swój kawałek tortu i tym kawałkiem się zajadać (czyli robić to, co się lubi, projektować z pasją, zgodnie z wiedzą techniczną, doświadczeniem i przepisami prawa).

Na tym portalu znajdziecie wiele zagadnień związanych z tematyką inżynierii środowiska. Postaram się również opisać wszystkie zajęcia związane z zawodem, jakich może podjąć się inżynier środowiska. Prowadzę bloga o projektowaniu i wykonawstwie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Większość moich artykułów ma charakter edukacyjny i poradnikowy, ale napisałem również kilka inspirujących artykułów dla młodych inżynierów szukających wsparcia na początku kariery zawodowej.
Wszystko, co robię to moja pasja, a najbardziej lubię pomagać innych ludziom….

Moje zainteresowania związane są zarówno z branżą ochrony przeciwpożarowej jak i sieciami wodociągowymi oraz zagospodarowaniem wód deszczowych. Uważam, że jest to część gospodarki wodnej, na której nasz kraj powinien się skupić najbardziej w najbliższych latach.

Stworzyłem tego bloga branżowego ponieważ uważam, że programy nauczania realizowane przez wyższe szkoły techniczne w Polsce nie w pełni przygotowują studentów do wykonywania zawodu inżyniera. Studenci nie oczekują, że ich ścieżka kariery zawodowej będzie prosta. Jednak zbyt mała ilość zająć praktycznych powoduje, że droga rozwoju osobistego inżyniera staje się długa i kręta.

 

Drogi czytelniku, serdecznie zapraszam Cię do świata inżynierii i życzę Tobie byś nie miał takich problemów jak panowie poniżej.

Praca zespołowa

Adam Masłowski
mgr inż. inżynierii środowiska

Uprawnienia budowlane do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych