Kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania Junkers
Kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania Junkers

Poniżej przedstawiam listę 20 producentów kotłów gazowych kondensacyjnych

Nie jest to ranking kotłów, tylko zestawienie dostępnych na polskim rynku kotłów gazowych. Kolejność alfabetyczna.
Jeżeli już macie kocioł gazowy, jest ciepło za oknem i pora wyłączyć ogrzewaniem. Jeżeli jesteście na etapie budowy domu jednorodzinnego lub biura pewnie zastanawiacie się, który kocioł wybrać? Stoicie przed nie lada wyzwaniem!. Każdy instalator i projektant ma swoje upodobania i doświadczenia. Często ktoś proponuje nam daną markę ponieważ ma umowę prowizyjną z tym producentem. Poniżej przedstawiłem najbardziej znane marki. W innym wpisie opiszę modele kotłów, jakie oferuje konkretny producent i porównam ceny. Chociaż wybrałem 20-u producentów polecam kilka marek: Brotje, Buderus, Immergas, Junkers, Termet, Vaillant i Viessmann. Dlaczego te marki? Ponieważ najczęściej te kotły projektuje i widuje na budowach 🙂

Jeżeli macie za sobą budowę pierwszego domu, spotkaliście się na pewno z różnymi opiniami. Często spotykam się z bardzo długą ścieżką zakupową.
np. Projektant zaprojektował kocioł gazowy kondensacyjny firmy Viessmann. Inwestor w trakcie budowy domu dostaję ofertę na kotłach Immergas, Junkers, Termet, Vaillant i Viessmann. Minimum 3 oferty instalatorów, z których każdy zaproponował montaż kotła innego producenta.

Inwestor ostatecznie wybiera kocioł na podstawie trzech składników:
A) CENY
B) OPINII
C) DOSTĘPNOŚCI SERWISU

Lista firm oferujących kotły gazowe kondensacyjne:

1. ACV ACV
2. Auer Auer
3. Attack Attack
4. Ariston Ariston
5. Beretta Beretta
6. Brotje Brotje
7. Buderus Buderus
8. De Dietrich De Dietrich
9. Ferroli Poland Ferroli Poland
10. Fondital Fondital
11. Immergas Immergas
12. Junkers Junkers
13. Paradigma Paradigma
14. Saunier Duval Saunier Duval
15. Saymon Saymon
16. Termet Termet
17. Unical Polska Unical Polska
18. Vaillant Vaillant
19. Viessmann Viessmann
20. Wolf Wolf

Kotły gazowe kondensacyjne - baza 20 producentów, których musisz znać
Kotły gazowe kondensacyjne – baza 20 producentów, których musisz znać

Jeżeli macie swoje opinie i doświadczenia z różnymi producentami piszcie w komentarzach.
Pozdrawiam
Adam Masłowski

3 KOMENTARZE

  1. Jako instalator polecam firmy Viessmann, Vaillant. Mam do czynienia z tymi kotłami pod względem instalacji jak i serwisu. Inne marki też się przewijały takie jak Immergas, Unical, Buderus, ale te dwie pod względem jakości wykonania biją resztę na głowę. Ogólnie jeśli już wybierać kocioł gazowy to taki z wymiennikiem Inox. Aluminiowo-krzemowe są dużo droższe w serwisowaniu. Nie kierujcie się wyłącznie ceną przy zakupie. Tanie buty jak kupisz to sam wiesz ile w nich pochodzisz 🙂

  2. Dlatego ja stosuję Immergas. Mają kotły z wymiennikiem ze stali nierdzewnej jak i te z krzemowym, których plusem są mniejsze opory, a co za tym idzie wyższe podnoszenie. Wszystko zależy od instalacji. Co do serwisu Viessmana to poziom obecnie taki jak Immergas ale Vaillant… bez żartów. Co do gwarancji to Immergas obecnie 5 lat pod warunkiem przeglądów co rok. Wybór prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here