Drzwi z ukrytą ościeżnicą - w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?
Drzwi z ukrytą ościeżnicą - w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?
Kursy specjalistyczne

Drzwi z ukrytą ościeżnicą to jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Są eleganckie i dyskretne, dając wiele możliwości aranżacyjnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na ich wybór do swoich domów. Czym różnią się od standardowych modeli i w jakich pomieszczeniach będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą – co je wyróżnia?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czym właściwie są drzwi w ukrytą ościeżnicą i co różni je od ich tradycyjnych odpowiedników. Najprostsza odpowiedź brzmi: w drzwiach z ukrytą ościeżnicą widoczne jest wyłącznie skrzydło, dzięki czemu sprawiają wrażenie, jakby stanowiły integralną część ściany. Widać to zwłaszcza wtedy, kiedy zarówno drzwi, jak i ściana utrzymane są w podobnej stylistyce – wówczas można zauważyć jedynie klamkę oraz niewielką szczelinę wokół skrzydła. W tego typu modelach, ościeżnica, rzecz jasna, istnieje, natomiast jest umiejętnie zamaskowana w ścianie sprawiając, że drzwi są bardzo dyskretne i pięknie stapiają się z tłem.

Drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą – kiedy są najlepszym wyborem?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które chętnie śledzą nowinki wnętrzarskie, a ponad to cenią sobie prostotę i minimalizm, który zawsze jest w modzie. Ze względu na elegancki i dyskretny efekt jaki dają, stanowią idealny wybór praktycznie do każdego pomieszczenia. Szczególnie dobrze sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych mieszkaniach, we wnętrzach w klimacie industrialnym, a także w przestrzeniach biurowych projektowanych w zgodzie z aktualnymi trendami.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą to idealna propozycja do niewielkich pomieszczeń. Aby optycznie ją powiększyć, możesz zdecydować się na to, aby ściana i drzwi były do siebie wizualnie jak najbardziej zbliżone. Warto więc postawić na to, żeby miały np. ten sam, najlepiej jasny odcień, dzięki czemu będą tworzyć jednolitą powierzchnię, idealną właśnie w małych lub minimalistycznych wnętrzach.

Jak odmienić wygląd drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Tzw. drzwi ukryte dają niemal nieograniczone pole możliwości w zakresie ich stylizowania. Świetnym i bardzo modnym pomysłem na ciekawe zaaranżowanie drzwi, jest na przykład naklejenie na nie niebanalnej fototapety, tapety lub folii lustrzanej.

W ten oryginalny sposób możesz zakamuflować przejście do drugiego pomieszczenia, np. garderoby, piwnicy lub suszarni. Tego typu modele pozwalają więc świetnie ukryć to, co ma pozostać niewidoczne dla oczu gości. Drzwi z ukrytą ościeżnicą można także wykorzystać w pokojach dorastających nastolatków – wówczas będą sprawiać wrażenie, że są sekretnym przejściem do ich prywatnego świata.

Jeśli chcesz samodzielnie spersonalizować swoje drzwi, pamiętaj, aby zamiast skrzydła pokrytego lakierem, wybrać wersję zagruntowaną, którą można przemalować lub okleić. Takie drzwi znajdziesz np. w ofercie marki Porta – model Porta HIDE. U tego producenta dostępne są również m.in. drzwi bezprzylgowe ukryte (otwierane na zewnątrz) i z przeciwprzylgą. Wśród wielu wariantów, znajdziesz także modele o różnych rozmiarach, z frezowaniami itd.

Więcej informacji na ten temat:

https://www.porta.com.pl/otworzsiena/drzwi/poznaj-nowe-drzwi-z-ukryta-oscieznica-porta-hide.

Wybór drzwi wewnętrznych z całą pewnością nie jest łatwy. Na tym etapie należy uwzględnić m.in. wielkość pomieszczenia, w którym będą zamontowane, a także jego stylistykę. Nie ulega jednak wątpliwości, że drzwi z ukrytą ościeżnicą (często nazywane również po prostu drzwiami ukrytymi) to idealna propozycja dla entuzjastów prostoty. Jeśli dodatkowo zadbasz o to, aby tworzyły ze ścianą kolorystyczną całość, wówczas będą niemal niewidoczne dla domowników i zapraszanych przez Was gości. To doskonałe rozwiązanie na lata!

Artykuł sponsorowany

Akademia Projektanta Instalacji Sanitarnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here