Wizualizacja wnętrz
Kursy specjalistyczne

Wizualizacja projektu wnętrza – jak uzyskać taki sam efekt?

W ciągu ostatnich lat projektowanie wnętrz uległo znacznym przemianom – architekci i projektanci otrzymali do dyspozycji nowe możliwości, w tym w szczególności bazujące na technologii komputerowej fotorealistycznej wizualizacji. Teraz projekty przygotowuje się najczęściej na komputerach i dzięki temu można też łatwo podejrzeć, jak będą one wyglądały już po realizacji zgodnie z wyselekcjonowanymi rozwiązaniami. Niestety, częstym problemem jest uzyskanie takiego samego efektu jak w wizualizacji projektu.

Wizualizacja wnętrza i efekt końcowy

Po lewej – projekt wizualizacji wnętrza łazienki , Po prawej – efekt końcowy

 

Główne różnice między wizualizacją a gotowym wnętrzem

Przede wszystkim odmienności dotyczące gotowego wnętrza i jego wizualizacji zasadzają się na kolorystyce ścian, podłóg, mebli, Rzeczywiste wnętrza na ogół nie mają aż tak nasyconych kolorów i na ogół są ciemniejsze, a to ze względu na ich naturalne oświetlenie. Warto pamiętać też o tym, że wygląd wizualizacji może być inny na różnych komputerach i wydrukach, dlatego też odcienie będą zawsze odmienne niż w wizualizacji.

Także różnice są związane z małymi poprawkami prowadzonymi w trakcie prac wykończeniowych – nie zawsze można technicznie osiągnąć takie same efekty. Widać to głównie w fakturze materiałów wykończeniowych oraz w meblach. Warto też wskazać, że wiele klientów samodzielnie dokonuje zmian, kupując tańsze materiały czy umeblowanie, co automatycznie wpływa na inny wygląd wnętrza. Efekt finalny może być wtedy znacznie odmienny.

Wizualizacja wnętrza

Wizualizacja wnętrza

Wizualizacja wnętrza łazienki

Postaw na nadzór autorski

Jeżeli zależy ci na tym, aby gotowe wnętrze było jak najbardziej zbliżone do wizualizacji, pomyśl o skorzystaniu z usługi nadzoru autorskiego w biurze projektowym. Gdy zamawiasz projekt, masz taką możliwość i warto z niej skorzystać. Nadzór polega na regularnym odwiedzeniu lokalu przez projektanta, który wtedy dogląda, czy wszystkie prace prowadzone są zgodnie z projektem, w razie potrzeby zarządzając dokonanie poprawek. Chociaż to dodatkowy koszt, to jednak warto się na niego zdecydować – wówczas efekt końcowy będzie wiernie oddawał założenia projektu i wizualizacji.

Wizualizacja wnętrza - efekt końcowy

Wizualizacja wnętrza łazienki- efekt końcowy

mgr sztuki projektowania wnętrz Małgorzata Kluska

Gosia zaprasza Ciebie na swoja stronę: Kliknij tutaj: archikaty.pl

Do swojej pracy podchodzi z pasją. Każdy projekt to dla niej inne wyzwanie, dlatego stawia na indywidualne potrzeby klienta, nie ograniczając się do konkretnego stylu.

Akademia Projektanta Instalacji Sanitarnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here