ArCADia - BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW – wspólne przedsięwzięcie IARP i ArCADiasoft Chudzik sp. j.
ArCADia - BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW – wspólne przedsięwzięcie IARP i ArCADiasoft Chudzik sp. j.
Kursy specjalistyczne

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej „IARP” oraz ArCADiasoft Chudzik sp. j. stworzyły program „BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW”. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie BIM-u wśród architektów poprzez udostępnienie narzędzi projektowych oraz szkoleń.

ArCADia-ARCHITEKTURA to moduł branżowy systemu ArCADia, oparty na technologii BIM (Building Information Modeling). Moduł pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji architektonicznej. Przeznaczony jest przede wszystkim dla architektów oraz wszystkich osób, które zajmują się kształtowaniem lub odtwarzaniem bryły budynku.

Po wypełnieniu formularz zgłoszeniowego architekt może otrzymać pakiet licencji na ArCADia BIM PL, ArCADia-ARCHITEKTURA PL, ArCADia-IFC RVT PL bez żadnych wstępnych opłat.
Dzięki temu zrzeszeni w Izbie mogą używać tego specjalistycznego oprogramowania komercyjnie bez żadnego ryzyka finansowego. W zamian wnoszą niewielkie zryczałtowane opłaty – tylko za zrealizowane i „sprzedane” projekty.

ArCADia - BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW, KONSTRUKTORÓW ORAZ INSTALATORÓW
ArCADia – BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW, KONSTRUKTORÓW ORAZ INSTALATORÓW

Zintegrowany model budynku nie byłby kompletny bez elementów branżowych. Z tego względu oprócz dostępu do oprogramowania dla architektów IARP przewidziano go także dla współpracujących z nimi branżystów.
Program „BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW” trwa od 1 sierpnia 2019 do 30 czerwca 2022 roku.

Detale architektoniczne w programie ArCADia
Detale architektoniczne w programie ArCADia

W ramach programu Architekt ma prawo do:

• jednej licencji na pakiet: ArCADia BIM PL + ArCADia-ARCHITEKTURA PL + ArCADia-IFC RVT PL. Będzie ona udzielona na okres nie dłuższy niż rok (z zastrzeżeniem, że możliwe jest jej odnowienie na okres kolejnego roku, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2022 roku);
• wystąpienia o maksymalnie trzy licencje ArCADia BIM PL dla dowolnego podmiotu, z którymi architekt będzie współpracował przy tworzeniu projektu.

ArCADia BIM PL

to główna aplikacja systemu przeznaczona jest dla wszystkich uczestników procesu projektowego. Umożliwia podstawowe modelowanie budynku wraz z instalacjami oraz koordynację współpracy międzybranżowej, w tym scalanie projektów, wykrywanie kolizji i wizualizację zmian.

ArCADia-ARCHITEKTURA PL

to moduł rozszerzający funkcjonalność systemu, pozwala m.in. na tworzenie: zestawień materiałów, powierzchni i kubatur, wykonywanie przekrojów, obliczanie nasłonecznienia pomieszczeń, automatyczne wymiarowanie, a także tworzenie więźby dachowej i import konstrukcji stalowych.

ArCADia-IFC RVT PL

to moduł rozszerzający funkcjonalnośc systemu, umożliwia eksport i import formatów IFC, zaczytywanie projektów z programu Revit i wykorzystywanie ich np. jako podkład 3D.

Mamy nadzieję, że wypracowana przez Izbę Architektów RP i ArCADiasoft Chudzik sp. j. oferta dla członków IARP pozwoli im na wdrożenie niewielkim kosztem technologii BIM w codziennej praktyce we współpracy z projektantami branżowymi. Dzięki programowi IARP i ArCADiasoft mają szansę przyczynić się do polepszenia jakości projektów i przystosowania oferty swoich projektantów do tego, co w wielu krajach jest już standardem.
Więcej informacji na stronie:
Program „BIM DLA POLSKICH ARCHITEKTÓW”

Akademia Projektanta Instalacji Sanitarnych

1 KOMENTARZ

  1. Korzystam z oprogramowania już kilka lat i uważam, że…. szkoda czasu i NERWÓW na ten program. CZASAMI zdarza się, o ile faza księżyca jest sprzyjająca, program pomaga. Jednak w pozostałe dni (zdecydowana większość) to brak stabilnej pracy i masa… MASA problemów lub krzaków. Przykre to, ponieważ program ma na prawdę znakomity potencjał.
    Omijać wg mnie szerokim łukiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here