Kursy specjalistyczne

Obecnie na współpracę z projektantami wnętrz decyduje się coraz więcej właścicieli mieszkań, domów i innych lokali. Głównym zadaniem projektanta wnętrz jest wprowadzić w nich pożądane zmiany – nie tylko pod kątem wizualnym, ale również funkcjonalnym. Często wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że przestrzenie, w których na co dzień przebywamy – w domu, w pracy, w miejscach publicznych, mają na nas tak duży wpływ. Dlatego usługi projektantów wnętrz zyskują ciągle na popularności.

Komfortowo i funkcjonalnie
Głównym zadaniem projektanta wnętrz jest w szczególności stworzenie takiego projektu, który będzie zarówno odpowiadał indywidualnym potrzebom klienta, jak i samej przestrzeni pod kątem technicznym. Oczywiście, do głównych prac projektanta zalicza się wybranie atrakcyjnej kolorystyki przestrzeni, komfortowych mebli i innych sprzętów ułatwiających codzienne czynności, ale również musi on stworzyć taki podział dostępnej powierzchni, aby uwzględnić wszystkie jego funkcje, zarówno mieszkalne, jak te związane z pracą zależnie od głównego celu lokalu.

Podział na strefę pracy i relaksu
Właściwy podział jest szczególnie ważny w przypadku wnętrz mieszkalnych, ponieważ tutaj bez względu na metraż, czyli zarówno w kawalerkach, jak i w przestronnych apartamentach trzeba wykonać podział na podstawowe pomieszczenia – pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, łazienka. Każde z nich ma inne przeznaczenie, niemniej jednak zdarza się, że ich funkcje przeplatają się ze sobą – jemy w nich, uczymy się, pracujemy, relaksujemy się i śpimy. Aby mieszkanie czy dom były jak najbardziej komfortowe, projektant tworzy poszczególne przestrzenie zależnie od ich funkcji. Często wystarczą tylko niewielkie zmiany w aranżacji polegające na tym, aby przenieść określone meble do danego pokoju, dokupić dodatkowe czy też przemieścić je w obrębie jednego pokoju, innym razem są to prace szerzej zakrojone.

Z pomieszczenia zaaranżowanego zgodnie ze swoim przeznaczeniem można korzystać już znacznie bardziej wygodnie – można łatwiej skoncentrować się na nauce czy też pracy bez narażania się na rozproszenie uwagi, można spokojnie spać, nie musząc patrzeć na biurko, które przypomina o obowiązkach. To powoduje, że mózg automatycznie przestawia się z trybu pracy na relaks i na odwrót, co sprzyja wypoczynkowi i większej wydajności. To właśnie dzięki współpracy z projektantem będzie można uzyskać taki efekt.

W designerskim stylu
Oczywiście, wyłączając aspekty funkcjonalne wnętrza, projektant jest w stanie przygotować je także tak, aby cieszyło oko. Obecnie do dyspozycji jest naprawdę pełna gama różnorodnych materiałów wykończeniowych, umeblowania, dodatków – designerskich, ekskluzywnych, ale również dostępnych na każdą kieszeń. Zadaniem projektanta wnętrz będzie takie ich dopasowanie, aby razem mogły one stworzyć atrakcyjną wizualnie kompozycję zgodnie z wyznaczonym budżetem.

Doświadczony w tym specjalista będzie mógł przyszykować taki projekt wnętrza, które będzie niepowtarzalne i przy tym także zgodne z upodobaniami i potrzebami klienta. Posiada szeroką wiedzę dotyczącą dostępnego obecnie w sklepie asortymentu. Szybko znajdzie i wyszuka to, co przeciętnemu Kowalskiemu mogłoby zająć sporo czasu, dlatego decydując się na usługi projektanta wnętrz, można zaoszczędzić wiele godzin i przy tym mieć pewność, że wyselekcjonowane produkty będą najlepszymi z możliwych. Wzory i kolory będą przy tym skoordynowane, sprzęty i meble będą mogły służyć ci przez lata, ponieważ będą dopasowane do siebie i nie znudzą ci się tak szybko.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

To się opłaca!
Warto też wskazać, że wybierając usługi projektanta wnętrz, tak naprawdę oszczędzasz pieniądze i przy tym inwestujesz w nieruchomość, ponieważ jej wartość wzrośnie. Przy samodzielnym doborze produktów można narazić się na błędy, na przykład wziąć takie, które nie do końca będą do siebie pasowały, będą gorszej jakości czy też będą po prostu zbyt drogie. Projektant może doradzić w ich dopasowaniu – wyselekcjonowane przez niego modele będą zarówno atrakcyjne, jak i również będą mogły zmieścić się w określonym z góry budżecie. Projektant pomoże też w doborze designerskich dodatków, które będą smaczkiem we wnętrzu.

Nadzór nad projektem
Warto też na koniec wspomnieć o tym, jak ważny jest nadzór autorski nad realizacją projektu. Sam zakup projektu bez wykupienia usługi nadzoru jest popularnym błędem. Niestety, często bez wsparcia fachowca gotowe wnętrze może znacznie odbiegać nawet od szczegółowo wyrysowanego projektu, a w rezultacie klient nie będzie całkowicie zadowolony z tego, co otrzymał. Dlatego wybierając nadzór, masz pewność, że wnętrze będzie odpowiadało projektowi jak najwierniej.

Dodatkowo też warto wiedzieć, że usługi projektanta wnętrz wbrew pozorom wcale nie są kosztowne. Dzięki wsparciu takiego eksperta możesz polepszyć jakość swojego życia – to on będzie mógł zająć się dosłownie wszystkim, abyś mógł przebywać w takich przestrzeniach, które będą odpowiadały twoim indywidualnym wymaganiom i przy tym były w pełni funkcjonalne. Gdy w związku z tym zmieniasz lokal lub kupujesz nowy, pomyśl o skorzystaniu z usług projektanta wnętrz – to świetna inwestycja!

 

mgr sztuki projektowania wnętrz Małgorzata Kluska
Gosia zaprasza Ciebie na swoja stronę: Kliknij tutaj: archikaty.pl

Do swojej pracy podchodzi z pasją. Każdy projekt to dla niej inne wyzwanie, dlatego stawia na indywidualne potrzeby klienta, nie ograniczając się do konkretnego stylu.

Akademia Projektanta Instalacji Sanitarnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here