Home staging
Kursy specjalistyczne

Profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem określa się z języka angielskiego jako home staging. Usługi tego rodzaju są bardzo popularne w USA oraz w krajach zachodniej Europy i także coraz większym powodzeniem cieszą się w Polsce.

Dlaczego niektóre domy i mieszkania nie cieszą się zainteresowaniem?

W dzisiejszych czasach kupujący i wynajmujący domy i mieszkania wymagają coraz więcej, dlatego opłaca się wyjść naprzeciwko ich oczekiwaniom. Wielu właścicieli nieruchomości nie jest jednak w stanie samodzielnie przeprowadzić metamorfozy wnętrz w bardziej atrakcyjne, dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy doświadczonych w tym specjalistów.

 Wśród głównych przyczyn braku zainteresowania zakupem lokali znajdują się:

 • nadmierne nagromadzenie sprzętów – zagracenie
 • zbyt dużo osobistych akcentów właściciela lokalu, na przykład ubrania, zdjęcia
 • mało funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów i mebli
 • wnętrza niesprawiające wrażenia przytulnych
 • stare, mało atrakcyjne wizualnie elementy wnętrz
 • nieposprzątane pomieszczenia – kurz, brud, pajęczyny
 • zabrudzone, mało świeże ściany
 • nieatrakcyjne wizualnie zdjęcia wnętrz, które nie zachęcają do skorzystania z oferty

Home staging

Home Staging przed

Home staging
Home Staging przed

Home staging
Home Staging przed

Dlaczego warto wybrać home staging?

Głównie zadanie home stagera, czyli osoby, która zajmuje się metamorfozą wnętrz na potrzeby ich sprzedaży czy wynajmu, jest rozpoznanie problemów w aranżacji i wprowadzenie koniecznych zmian. W zawodzie tym pracują głównie architekci i dekoratorzy wnętrz, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, dlatego mogą zaproponować optymalne rozwiązania.
Home staging

Home Staging po

 

Home stager wykonuje takie prace jak:

 • sprawdza pomieszczenie i ocenia jego stan
 • odświeża wnętrza, aby wyglądały ładniej
 • pozbawia wnętrza indywidualnych akcentów
 • zmienia styl aranżacji wnętrz na bardziej atrakcyjny
 • wykonuje profesjonalne fotografie, które podkreślą urok nieruchomości

Home staging

Home Staging po

Home staging
Home Staging po

Zatem usługa home stagingu to naprawdę dobra inwestycja – dzięki niej można przyciągnąć nowych klientów, podnieść wartość domu czy mieszkania i tym samym sprzedać lub wynająć nieruchomość szybko i korzystnie!

mgr sztuki projektowania wnętrz Małgorzata Kluska
Gosia zaprasza Ciebie na swoja stronę: Kliknij tutaj: archikaty.pl

Do swojej pracy podchodzi z pasją. Każdy projekt to dla niej inne wyzwanie, dlatego stawia na indywidualne potrzeby klienta, nie ograniczając się do konkretnego stylu.

Akademia Projektanta Instalacji Sanitarnych

1 KOMENTARZ

 1. Trudno powiedzieć czy taki lifting jak home staging pomaga czy też nie. Osobiście w ogóle nie patrzyłabym na takie drobiazgi. Wręcz uważałabym przygotowanie wcześniej wnętrza pod sprzedaż za okoliczność niekorzystną gdyż wiadomo, że obciąży to kieszeń przyszłego kupującego. Według mnie okolicznością korzystną jest jeśli wnętrze jest nieodnowione gdyż i tak niemal każdy nabywca będzie chciał urządzić i pomalować wnętrze po swojemu, ponadto wnętrze niewyremontowane pozwala lepiej ocenić usterki przyszłego lokum i wysokość nakładów koniecznych do poniesienia.
  Gdybym kupowała lokal najbardziej liczyłoby się dla mnie:
  1. po pierwsze i najważniejsze jego lokalizacja
  2. ocena kosztów przyszłej eksploatacji, czy jest winda, oświetlenie naturalne, czy budynek jest ocieplony, jakie są miesięczne koszty (czynsz)
  2. metraż i rozmieszczenie pomieszczeń oraz wysokość pomieszczeń czyli czy mieszkanie ma wystarczający dla mnie potencjał
  3. ocena nakładów koniecznych do poniesienia, na przykład wymiana okien czy wymiana posadzek i okładzin ściennych, czy kuchnia i łazienka wymaga remontu, w jakim stanie są instalacje, grzejniki itp
  Jeśli chodzi o ewentualne zagracenie czy przedmioty osobiste właściciela w ogóle nie byłoby to dla mnie żadnym problemem, w końcu usługę uprzątnięcia lokalu można odliczyć od finalnej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here